Iegūta trešā vieta Nacionālajās skaļās lasīšanas sacensībās

24. maijs, 2019

Konkursā trešo vietu ieguva Ogres sākumskolas 6.a klases skolniece Laura Potaša.

Sestdien, 18. maijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notika Vislatvijas skaļās lasīšanas sacensības nacionālais fināls.

LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā jau no 2017. gada septembra aicina bērnus piedalīties  lasīšanas sacensībā. Tas ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. un 6. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Sacensības mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Sacensības notiek trīs posmos: skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un nacionālais fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Šogad Rīgā pulcējās 30 reģionālie lasīšanas čempioni, klātienē viņus atbalstīja visa klase, bet video tiešraidē LNB mājaslapā līdzi juta vēl daudzi simti lasīšanas entuziastu.

Sacensības vērtēja pieredzējusi žūrija – Renāte Punka, “Jāņa Rozes apgāda” izpilddirektore, tulkotāja; Diāna Bērza – Latvijas Radio režisore, divu grāmatu autore; Valters Krauze – šovmenis, aktieris, smīdinātājs; Dagnija Baltiņa – LNB Speciālo krājumu departamenta direktore, kultūras mantojuma pārzinātāja; un mūziķis Ralfs Eilands.

Konkursā trešo vietu ieguva Ogres sākumskolas 6.a klases skolniece Laura Potaša.

Apsveicam Lauru un skolotāju Evu Ozeri!