6.b klasei 2. vieta animācijas filmu konkursā “DEBESmANNA”

14. maijs, 2019

2019. gada 11. maijā kinoteātrī K.Suns notika ikgadējais bērnu un jauniešu animācijas filmu festivāls-konkurss “DEBESSmANNA”. Tajā tika demonstrētas 25 labākās šajā gadā bērnu radītās animācijas filmas.

Šogad konkursam savu animācijas filmu iesniedza un 2. vietu kopdarbu grupā izcīnīja Ogres sākumskolas 6.b klases filma “Ziemassvētki mežā”, kas veidota pēc Kārļa Skalbes pasakas motīviem.

Iesniegtos darbus vērtēja profesionāla žūrija – nopietnus rezultātus animācijas jomā sasnieguši bijušie animācijas studiju audzēkņi, profesionāli animatori un topošie filmu režisori.

Animācijas filma ir visu 6.b klases bērnu un skolotājas Līgas Bužeres kopdarbs- pārsteigums vecākiem Ziemassvētkos. Katrs no skolēniem veidoja kādu no animācijas tēliem, ierunāja teksta fragmentu. Radošajā darbnīcā animācijas pedagoģes Ilzes Ruskas vadībā iepazina animācijas veidošanas pamatus, praktiski darbojās, atdzīvinot tēlu kustībās un fotografējot filmiņas ainas. Lielākajai daļai šī bija pirmā pieredze animācijā. Skolēni varēja iepazīt, cik darbietilpīga ir katra animācijas aina, cik daudz kadru nepieciešami katrai sekundei.

Liels Paldies idejas autorei Evai Bičkovskai (6.b klases skolnieces Agates Bičkovskas māmiņai) par spēju ieinteresēt skolēnus! Paldies animatorei Ilzei Ruskai par atsaucību un konsultācijām, kā arī par palīdzību animācijas veidošanā!

Paldies klases audzinātājai Līgai un skolotājai Diānai Ķēniņai par skolēnu iedrošināšanu un palīdzību animācijas veidošanas procesā!

Sveicam 6.b klasi ar iegūto 2. vietu grupu darbu kategorijā animācijas filmu festivālā “DEBESmANNA!

6.b klases animācijas filma “Ziemassvētki mežā”

Filma par to, kā tapa animācijas filma “Ziemassvētki mežā”

Rakstu sagatavoja Līga Bužere un Iveta Krūmiņa
Filmu par animācijas tapšanu veidoja Diāna Ķēniņa