Grāmata, lelle, kino un izglītība

27. marts, 2017

1.c klase devās ļoti interesantā, izzinošā, radošā ceļojumā. Ceļojums bija saistīts ar grāmatu, lelli, kino un izglītību.

21.martā 1.c klase devās ļoti interesantā, izzinošā, radošā ceļojumā. Ceļojums bija saistīts ar grāmatu, lelli, kino un izglītību.

Apmeklējām radošo leļļu animācijas darbnīcu bērniem „Grāmata. Lelle. Kino.”

Daudz uzzinājām par leļļu kino tapšanas procesu. Vērojām jaunākās leļļu filmiņas „Zaķu Lieldienas” un „Kā Ruksītis ciemos gāja”.

Varējām iejusties leļļu mākslinieku lomā. Mums bija iespēja iepazīties tuvāk ar dažādām lellēm, kuras esam vērojuši latviešu animācijas filmiņās. Atpazinām Zīļuku, Ruksīti, Bembelātu u. c. Kā arī varējām radoši izpausties un pagatavot no plastilīna katrs savu iedomāto lelli.

Bet pats interesantākais bija tas, ka iejutāmies arī animatoru lomā. Mācījāmies filmēt multenītes. Tagad zinām, ka 1 sekundei filmas ir nepieciešams nofilmēt 24 kadrus. Darbs prasa uzmanību un pacietību.

Iegūtās zināšanas un prasmes realizējām mājturības un vizuālās mākslas stundās, kad paši gatavojām lellītes, ko redzējām kinostudijā, kā arī Latviešu tautas pasakai „Zaķis un lapsa”, ko lasījām latviešu valodas stundā.

Paldies režisorei Dacei Rīdūzei par iespēju paceļot leļļu kino pasaulē!

Ekskursiju turpinājām Izglītības un Zinātnes Ministrijā. Jau iepriekš bijām sagatavojušies, izpētījuši kur tā atrodas, kas tajā strādā. Atlika iepazīties klātienē. Ļoti patika Sporta Departamenta sagādātā atrakcija ar kustību rotaļām. Iepazīstinājām ar savām idejām par savu sapņu skolu un idejām, ko realizētu, ja mēs būtu Izglītības un Zinātnes Ministri.

Pats saviļņojošākais bija mirklis, kad tikāmies ar ministru K. Šadurski. Varējām uzdot sevi interesējošus jautājumus un jauki aprunāties.

Šī bija skaista saulaina diena, tāpēc nedaudz iepazinām dažas vietas pilsētā Rīga, par kurām skolotāja bija stāstījusi pieminot Latvijas dzimšanas dienu un Barikāžu atceres dienu. Bijām pie Brīvības pieminekļa. Kā arī izstaigājām Bastejkalna bulvāri, aplūkojot piemiņas akmeņus barikādēs kritušajiem.

Laiks paskrēja ātri! Bagāti iespaidiem atgriezāmies savā Ogrē!

Informāciju sagatavoja 1.c klase un klases audzinātāja E. Geca