Dalība projekta “Pozitīvas mācīšanās vides veidošana skolā” sanāksmē Polijā

14. novembris, 2014

Skolēnu rudens brīvdienās Ogres sākumskolas pedagogi piedalījās ceturtajā Comenius projekta “Pozitīvas mācīšanās vides veidošana skolā” sanāksmē Polijā, kur tikās ar projekta dalībniekiem no Grieķijas, Spānijas, Itālijas, Turcijas un Polijas.

Skolēnu rudens brīvdienās Ogres sākumskolas pedagogi piedalījās ceturtajā Comenius projekta “Pozitīvas mācīšanās vides veidošana skolā” sanāksmē Polijā, kur tikās ar projekta dalībniekiem no Grieķijas, Spānijas, Itālijas, Turcijas un Polijas.

Brauciens bija ļoti interesants un iespaidiem bagāts. Projekta dalībvalstu delegāciju sagaidīšana notika Krakovā, kas ir  kā Malopolskas reģiona galvaspilsēta. Nedaudz iepazinām Krakovas vecpilsētu, kā arī apmeklējām Veļičkas sāls raktuves, lai iepazītu darba apstākļus Polijas senākajā rūpalā. Pēcpusdienā jau devāmies uz Zakopani, kurā mūs sagaidīja mūsu partnerskolas skolotāju kolektīvs. Sarunās iepazinām skolotāju darba apstākļus Polijā, folkloras tradīcijas un patriotisko attieksmi pret savu zemi un tās sasniegumiem.

comenius_polija1

Nākamajā dienā apskatījām Zakopani, apmeklējām Tatru augstāko virsotni Polijas teritorijā un devāmies tālāk uz Biecz – mūsu partnerskolas mājvietu.

Tur pedagogi iepazinās ar izglītības sistēmu Polijā, apskatīja sākumskolu un vidusskolu, tikās ar skolēniem, pārrunāja viņu iespējas, prioritātes un panākumus,  kā arī  brīvā laika pavadīšanas iespējas.

comenius_polija2

Pēcpusdienā projekta dalībnieki piedalījās ceturtajā projekta plānošanas sanāksmē, kurā pārsprieda projekta turpmāko gaitu, aktivitātes, problēmas un sasniegumus.

Partnerskolu pedagogi sniedza atskaiti par paveikto, realizējot mūsu skolas piedāvāto inovatīvo materiālu, kura veidošanā tika izmantotas Latvju zīmes un Dziesmu un Deju svētku tradīcijas. Tika prezentēti izveidotie dekori, ilustrācijas, metāla kalumi, kuru pamatā ir mūsu tautas simboli, izteiktas ļoti interesantas un pozitīvas skolēnu atsauksmes par latviešu kultūras mantojumu – Dziesmu un Deju svētkiem.

Dažas no tām:

  • Es vēlētos, lai mums būtu šāds festivāls Polijā, vai vismaz latvieši mums varētu aizdot to uz gadu.
  • Pēc prezentācijas noskatīšanās, es sapratu, ka latvieši mīl savu valsti un tās kultūru, prot lepoties ar to.
  • Kādi ir paši svētki, ja jau prezentācija lika man justies mierīgai, pacilātai un laimīgai?
  • Tas šķiet neiespējami, ka tik daudz cilvēku sanāk kopā un dzied vienu dziesmu, dejo vienu deju…

Tikšanās turpinājumā poļu skolotāji prezentēja savu inovatīvo mācību materiālu, ar kuru arī tiks iepazīstināti partnervalstu skolēni.

comenius_polija3

Nākamajā dienā notika dažādas aktivitātes, kurās ieguvām jaunas zināšanas par Polijas vēsturi, kultūru un arhitektūru, kā arī piedalījāmies vairākās praktiskajās darbnīcās.

Tad atvadu vakariņas un laba vēlējumi. Tiksimies nākamajā projekta sanāksmē Itālijā!

Informāciju sagatavoja Valda Bērziņa,
Ogres sākumskolas direktores vietniece, projekta dalībniece.