Rīcības algoritms pēc Covid-19 testēšanas

8. septembris, 2021

Rīcības algoritms pēc Covid-19 testēšanas.

Pašizolācija jāievēro – Iebraucot Latvijā no valsts, kurā 14 dienu kumulatīvais Covid – 19 gadījumu skaits uz 100000 iedzīvotāju pārsniedz 75.

Izolācija jāievēro – Covid-19 inficētai personai.

Karantīna (mājas) jāievēro – personai, kurai ir bijis personīgs kontakts ar Covid-19 inficēto personu.

Rīcības algoritms pēc Covid-19 testēšanas

1. Laboratorija informē izglītības iestādi (turpmāk – skola) tikai pozitīva testa gadījumā.
  2. Kontaktpersonas nosaka epidemiologs, ģimenes ārsts, skolas atbildīgā persona (medmāsa), skolas direktors, skaitot 2 dienas atpakaļ no testēšanas dienas.
  3. Kontaktpersonas medicīnisko novērošanu dzīvesvietā organizē kontaktpersonas ģimenes ārsts.
  4. Kontaktpersonām (skolēniem) tiek noteikta pilna laika karantīna – 14 dienas pēc pēdējā kontakta ar apstiprinātu Covid-19 infekcijas gadījumu.
  5. Kontaktpersonām (nevakcinētajiem/pārslimojušajiem darbiniekiem) tiek noteikta pilna laika karantīna – 14 dienas kopš brīža, kad pēdējo reizi bijis ciešs kontakts ar saslimušo vai veicot testu 10. dienā un saņemot negatīvu rezultātu, var pārtraukt mājas karantīnu.
  6. Kontaktpersonām (skolēniem) mājas karantīnu pārtrauc ģimenes ārsts un izraksta skolai izziņu (U-27 forma), neveicot testēšanu, ja nav citi ģimenes ārsta/ārstējošā ārsta norādījumi.
  7. Kontaktpersonām (vakcinētajiem darbiniekiem) mājas karantīna nav jāievēro. Šo personu pienākums, saziņā ar ģimenes ārstu, – nedēļas laikā pēc kontakta ar inficēto personu, veikt Covid-19 testu un, ja tests ir pozitīvs, ievērot izolācijas nosacījumus. Izolācijā esošie ikdienas gaitās atgriežas pēc izveseļošanās ar ģimenes ārsta atļauju.

Ogres sākumskolas administrācija