2020. gada “Lasīšanas stafetē” 2. vietas ieguvējs 4.e klases skolēns Raivo Karlsons

20. augusts, 2020

Mācību gada noslēgumā jebkuram skolēnam bija iespēja “ar vienu šāvienu nošaut divus zaķus” – lasīt ieteicamo literatūru, jaunāko literatūru un vienlaicīgi piedalīties Apgāda Zvaigzne ABC organizētā lasīšanas veicināšanas programmā bērniem un jauniešiem “Lasīšanas stafete”.

Mācību gada noslēgumā jebkuram skolēnam bija iespēja “ar vienu šāvienu nošaut divus zaķus” – lasīt ieteicamo literatūru, jaunāko literatūru un vienlaicīgi piedalīties Apgāda Zvaigzne ABC organizētā lasīšanas veicināšanas programmā bērniem un jauniešiem Lasīšanas stafete, kura  šogad notika jau sesto reizi. Tās mērķis bija popularizēt grāmatu lasīšanu, īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām, kā arī veicināt sarunas par grāmatām bērnu un jauniešu vidū.

2015. gada vasarā, kad stafete tika organizēta pirmo reizi, tajā pieteicās tikai 23 dalībnieki, bet ar katru gadu ieinteresēto bērnu skaits ir audzis. Pagājušajā gadā stafetē piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieki, kuri iesniedza gandrīz 3500 atsauksmes. Aptuveni puse no dalībniekiem Lasīšanas stafetē piedalās atkārtoti, un pamazām tajā iesaistās arī citi viņu ģimenes locekļi – māsas, brāļi, vecāki.

Lasīšanas stafetes dalībnieki tiek vērtēti trijās vecuma grupās: 7–9 gadi, 10–13 gadi, 14–16 gadi; papildus konkursam bērniem notiks arī dalībnieku vecāku konkurss.

Lai piedalītos Lasīšanas stafetē  katram dalībniekam bija jāreģistrējas mājas lapā www.stafete.lv un jāizveido savs profils. Rūpīgi jāizlasa noteikumi. Pēc tam jāizvēlas grāmata no piedāvātā saraksta, tā jāizlasa un jāizpilda 4 uzdevumi. Šogad īpaša uzmanība tika pievērsta radošumam, tāpēc dalībnieki tika aicināti iejusties gan grāmatas mākslinieka, gan rakstnieka, gan reklāmas veidotāja tēlā. Precīzi noteikumi lasāmi mājas lapā www.stafete.lv, sadaļā Noteikumi. Lasīšanas stafete 2020 norisinājās no 9. jūnija līdz 9. augustam.

Lepojamies ar mūsu skolas 4.e klases skolnieku Raivo Karlsonu, kurš atsaucās uz savas skolotājas aicinājumu, iesaistīties šajā konkursā, iegūstot 2.vietu un 90 eiro naudas balvu. Paldies Raivo vecākiem par atbalstu!

Latviešu valodas un literatūras skolotāja,
4. e klases audzinātāja Jolanta Bardovska,