1.a un 1c. klase slēpņo!

13. maijs, 2021

Mēs – Ogres sākumskolas skolotājas Ilze Ušpele un Elita Geca, esam iesaistījušas skolēnus interesantā aktivitātē – slēpņošanā.

Attālināto mācību procesa laikā domājām, kā lai kompensē savam ķermenim ilgās darba stundas, kas tiek pavadītas sēžot pie datora. Sapratām, ka tas, ko varam darīt pēcpusdienā, lai relaksētos, ir garas pastaigas.

Sākumā iesaistījāmies 10000 soļu dienā izaicinājumā, bet bieži vien pastaigas pārvērtās daudz garākos pārgājienos.

Aprīļa beigās uzsākām dalību Ogres novada sporta centra aktivitātē “Olimpiskais mēnesis”. Šīs aktivitātes ietvaros katru dienu krājām noietos km (kilometrus).

Mūsu darbs ir ne tikai mācīt skolēnus, bet arī iedvesmot viņus. Kādā no pastaigām, ievērojām dažādus ar mācību procesu saistītus objektus. Saskatījām daudz noderīga gan dabas zinībās, gan dizainā un tehnoloģijās, gan vizuālajā mākslā.  Mums radās ideja – iesaistīt skolēnus un viņu ģimenes interesantā aktivitātē, organizējot viņiem slēpņošanas spēli. Katra sagatavojām savai klasei vairākus slēpņus Ogres novadā. Daži ir tuvāki, daži tālāki pastaigu un pārgājienu maršruti.

Skolēniem e-klasē nosūtījām norādes, kā atrast slēpņus. Lai šīs norādes atšifrētu, skolēniem jāliek lietā zināšanas par Ogres pilsētu, par alfabētu, prasme skaitīt, prasme vērot dabu un minēt mīklas. Bērniem un viņu vecākiem jābūt erudītiem un atjautīgiem, jāpielieto kompass un jāmāk noteikt upes labais vai kreisais krasts.

Skolēni šo aktivitāti veic ar azartu un prieku. Tiek pavadīts laiks ar ģimeni ārpus mājas. Tās ir arī fiziskās aktivitātes un svaigs gaiss, kas tik ļoti nepieciešams.

Kad slēpnis atrasts, skolēni veic uzdevumus, kā arī atsūta mums savas fotogrāfijas. Bērnu prieks un mirdzošās acis ir balva mums par ieguldīto darbu!

Aktivitāti skolēni varēs veikt līdz maija beigām!

Kādam skolēnam tik ļoti iepatikās šī spēle, ka viņš izveidoja 5 slēpņus arī skolotājai. Mācību process var būt abpusējs un aizraujošs!

Lai saulains un silts Jums pavasaris!

Skolotājas Ilze Ušpele un Elita Geca

Vēl raksti šajā kategorijā