Zviedru bērnu literatūras izstāde “Kur bērnam augt”

30. augusts, 2018

No 3. septembra Ogres sākumskolā būs iespējams iepazīties ar izstādi “Kur bērnam augt” – par bērnu literatūru Zviedrijā.

Laba literatūra dod bērnam vietu pasaulē un pasaulei – vietu bērnā
/Astrīda Lindgrēna/

No 3. septembra Ogres sākumskolā būs iespējams iepazīties ar izstādi “Kur bērnam augt” – par bērnu literatūru Zviedrijā. Tā tapusi Zviedru institūtam sadarbojoties ar Zviedrijas Bērnu literatūras institūtu, taču Latvijā to eksponējam pateicoties Zviedrijas vēstniecības atbalstam.

Izstādē atklāta bērnu grāmatu varoņu daudzveidība – te sastapsiet visdažādākā vecuma bērnus, citus grāmatu tēlus un situācijas, kas aktualizē katram no mums svarīgāko.

Ar izstādes starpniecību Zviedru institūts sadarbībā ar Zviedrijas Bērnu literatūras institūtu vēlas iedvesmot sabiedrību uz plašāku dialogu par bērnu literatūras nozīmi un veicināt grāmatu starptautisko apriti. Rakstnieki, dzejnieki, ilustrētāji, tulkotāji, izdevniecību darbinieki, mācībspēki, bibliotekāri, pētnieki un lasītāji – katram ir būtiska loma šajā kopējā darbā.

Foto: Dobeles bibliotēka