Tīri zobi katru dienu

27. novembris, 2018

1. a klases skolēni nodarbībā noskaidroja, kas garšo zobiņam “Baltiņam” un kā zobubirstīte “Čaklīte” var palīdzēt “Baltiņam” rūpēties par zobu tīrību un veselību, lai zobgrauzis “Urķis” netiktu klāt veselajiem zobiem.

Bērna uztura paradumi izveidojas jau pirmajos dzīves gados. Ja vecāki pieradina bērnu pie cukuru saturošiem produktiem, nav brīnums, ka, kļūstot vecākam bērnam, būs kāre uz saldumiem, kas negatīvi ietekmēs veselību, tai skaitā zobus. Nozīme ir gan tam, ko ēd māmiņa, kura zīda mazuli, gan tam, kāds papildus ēdiens zīdainim tiek piedāvāts. Vēlāk liela loma ir vecāku personīgajam piemēram.

Lai mudinātu bērnus regulāri tīrīt zobus un rūpēties par savu zobu veselību, Ogres sākumskolas 1.a klase  pieteicās Eiropas Sociālā fonda īstenotajam projektam “Programma pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem Latvijā par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem” nodarbībai “Tīri zobi!”

Nodarbība 1. a klases skolēniem notika 6. novembrī. Nodarbībā lektore skolēniem aktīvā un interesantā veidā stāstīja par regulāru zobu kopšanas nepieciešamību, noskaidroja, kas garšo zobiņam “Baltiņam” un kā zobubirstīte “Čaklīte” var palīdzēt “Baltiņam” rūpēties par zobu tīrību un veselību, lai zobgrauzis “Urķis” netiktu klāt veselajiem zobiem. Nodarbības laikā bērniem tika piedāvāti dažādi interesanti uzdevumi ar praktisku darbošanos. Piedāvātās aktivitātes bija skolēnu vecumam atbilstošas, pamācošas un interesantas, viņi aktīvi līdzdarbojās, guva noderīgus ieteikumus, kā rūpēties par savu zobu veselību. Pēc nodarbības bērni saņēma  dāvanā zobu birsti, dvielīti, krāsojamo uzdevumu grāmatu par pareizu mutes dobuma un zobu kopšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem, kā arī par to, kā mums veicās, ir iespējams noskatīties kanāla LNT 17. novembra raidījumā „Rīta pietura”.

LNT 17. novembra raidījumā „Rīta pietura” (skatīt sižetu no 5:25 min līdz 8:55 min).

Paldies projekta rīkotājiem par interesantajām un pamācošajām nodarbībām!

Informāciju sagtavoja Anete Lasmane