Ogres sākumskolas 2 komandas piedalās “Gribu būt mobils” reģiona pusfinālā

4. februāris, 2020

2020. gada 30. janvārī CSDD rīkotā konkursa “Gribu būt mobils” sacensību dalībnieku ceļi veda uz Ogres 1. vidusskolu, kur tikās šīs puses neklātienes posma labākās komandas, lai cīnītos par ceļazīmi finālam Rīgas Motormuzejā.

Pielikumi

2020. gada 30. janvārī CSDD rīkotā konkursa “Gribu būt mobils” sacensību dalībnieku ceļi veda uz Ogres 1. vidusskolu, kur tikās šīs puses neklātienes posma labākās komandas, lai cīnītos par ceļazīmi finālam Rīgas Motormuzejā.

Labāko komandu desmitnieku veidoja arī mūsu skolas  2 komandas – “Uldoniņi” (Bruno Šterns,Rūdolfs Eglītis, Raivo Mukāns, Markuss Grevals, Raivis Ozoliņš) un komanda “Latvietes” (Nikola Birnbauma, Lienīte Audare, Kate Melne, Eva Kintija Butkevičusa, Elizabete Kalniņa).

 

Skolēni atzina, ka pusfināls uzliek īpašu pienākumu aizstāvēt savas skolas godu – veiksmīgi startēt sacensībās un demonstrēt stabilas zināšanas un pārliecinošas prasmes ceļu satiksmes drošības jomā. Pusfināla posma teorētisko jautājumu tests savienojumā ar praktiskajiem uzdevumiem bija aizraujošs izaicinājums un savas varēšanas apliecinājums. Pastāvīga satiksmes drošības jautājumu aktualizēšana skolā un sabiedrībā, saistot to ar bērnu un jauniešu gājēju, velosipēdu vai mopēdu vadītāju drošību uz ceļa, ir nozīmīgs ieguldījums šo skolēnu sociāli atbildīgas personas audzināšanā. Konkursa laikā, redzot bērnu mājas darbu prezentācijas, varēja manīt, ka viņiem rūp sakārtota un drošība infrastruktūra savā pilsētā vai novadā un izglītoti tās lietotāji. Tā, piemēram, mūsu skolas komandas devās kampaņā pie 2.a klases skolēniem, tos iepazīstinot, ar bīstamajām situācijām pie mūsu skolas un pilsētā . Kopīgi tās apskatīja un nonāca pie secinājumiem. Kā arī devāmies pie skolas dejotājiem, pārliecināties, vai ir gatavi visos drošības jautājumos ceļā uz Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem?

Organizatori Īpaši atzīmēja  visus konsultējošos pedagogu par ieguldījumu, rosinot skolēnus dalībai konkursā un sniedzot atbalstu sagatavojoties gan neklātienes posma testiem, gan arī pusfinālu cīņām. Gadu gaitā CSDD ir izveidojusies cieša un konstruktīva sadarbība ar aktīvākajiem skolotājiem, kas veic nozīmīgu izglītošanas darbu ceļu satiksmes drošības jomā.

Par reģiona pusfināla uzvarētāju kļuva komanda “Knabis club” no Jaunogres vidusskolas ar 64,25 punktiem, bet mūsu komanda    “Uldoniņi” ieguva 2. vietu ar 62,00 punktiem un komanda “Latvietes” atzinību ar 55.7 punktiem.

Visi sacensību dalībnieki devās mājup ar gandarījumu par godam paveikto darbu, gūto pieredzi un, protams, ar nopelnītajām stilīgajām balvām.

Paldies mūsu skolas 2.a klasei un klases audzinātājai Anetei Lasmanei, kuri iesaistījās un piedalījās komandas “Uldoniņi” kampaņā par drošības jautājumiem skolas apkārtnē un pilsētā, kā arī mūsdienu deju kolektīvam “Karameles” un vadītājai Lindai Mangulei.

Liels paldies 6.d klases skolēnam Adrianam Dinam Kakaram, kurš samontēja videofilmiņu un  vislielākais paldies skolotājam Arnim Ķierpem, kurš neliedza padomu visos drošības un testa kārtošanas jautājumos abām komandām, kā arī atbalstīja komandas klātienē!

Jolanta Bardovska,
6.d klases audzinātāja un konsultējošā skolotāja pusfinālistu komandām