Mūsdienu deju skatē Mālpilī

15. aprīlis, 2019

Ogres sākumskolas dejotāji Vidzemes novada Mūsdienu deju skatē Mālpilī.

Piektdien, 12. aprīlī uz Mālpils Kultūras centra skatuves notika Vidzemes novada mūsdienu deju kolektīvu repertuāra apguves skate, gatavojoties XII Latvijas skolu un jaunatnes dziesmu un deju svētku deju lieluzvedumam “Augstāk par zemi”. Skati organizēja Mālpils Kultūras centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.

Skates uzdevums bija novērtēt mūsdienu deju kolektīvu sniegumu un veikt dalībnieku atlasi svētku mūsdienu deju lieluzvedumam, kā arī noteikt koprepertuāra apguves līmeni.

Uz skatuves kāpa 624 mūsdienu deju dejotāji, kopā 18 kolektīvi no Ogres, Salaspils, Ķekavas, Jūrmalas, Alūksnes, Madonas, Mārupes, Valmieras, Cēsīm, Saulkrastiem, Ikšķiles un Mālpils, kuri apguvuši konkrētās vecuma grupas repertuāru, kopā 52 dejas.

Šogad deju repertuārs bija sadalīts arī kvalitātes grupās A un B, kur katrs kolektīva vadītājs, izvērtējot audzēkņu spējas, izvēlējās, kurā kvalitātes grupā startēt. A grupas dejotāji dejoja divas dejas, bet B grupa – 1 deju, izņemot 8.-9.klašu grupu, kuri arī izpildīja divas dejas.

Skati vērtēja Valsts izglītības satura centra apstiprināta profesionāla žūrija: komisijas priekšsēdētāja horeogrāfe, Latvijas Kultūras Akadēmijas  profesore, Valsts izglītības satura centra Mūsdienu deju žanra ekspertu komisijas locekle, XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku padomes locekle Gunta Bāliņa,  horeogrāfe, deju studijas “Benefice” vadītāja, XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu deju lieluzveduma “Augstāk par zemi” mākslinieciskā vadītāja Annika Andersone; Elīna Gaitjukēviča – horeogrāfe, pedagoģe, deju studijas un grupas “Ritms” mākslinieciskā vadītāja; Zigmārs Lācis – horeogrāfs, dejotājs, pasniedzējs, mūsdienu deju speciālists.

Pēc skates visiem kolektīvu vadītājiem bija pārrunas ar žūriju, kur tika apspriestas kļūdas un nepilnības, pie kā vēl jāstrādā. Savā vērtējumā žūrija uzsvaru lika uz māksliniecisko izpildījumu un rakstura atklāsmi, dejas tehniku un horeogrāfiskā teksta precizitāti, kā arī izpildījuma muzikalitāti.

Rezultātus, vai dejotāji būs Dziesmu un deju svētku lieluzveduma dalībnieki, dejotāji uzzinās tikai maija beigās, kad būs izietas skates visos novados.

Ogres novadu skatē pārstāvēja Ogres sākumskolas mūsdienu deju grupa “KARAMELLES” dejotāji trīs vecuma grupās. Skatē saņēma augstus vērtējumus:

  • 1. – 2. klašu A grupā ar deju “Draudzība(Meža fejas) un “Ejam spēlēties” 2. pakāpes diploms;
  • 3. – 4. klašu B grupā ar deju “Baltās apkaklītes uzdevumā doties” 2. pakāpes diploms;
  • 5. – 7. klašu B grupā ar deju “Dzīve uz čemodāniem” 1. pakāpes diploms.

Paldies visiem maniem dejotājiem par izturību, centību, patiesu prieku, mirdzošām acīm. Paldies vecākiem par atbalstu un sapratni.

Liels paldies Ogres sākumskolas vadībai par atbalstu.

Mūsdienu deju grupas “KARAMELLES” vadītāja Linda Mangule