Militāri patriotiskais pārgājiens Zilajos kalnos

20. oktobris, 2016

Turpinot aizvadītajā gadā iesākto tradīciju, Ogres un Ikšķiles novadu skolu audzēkņi piedalījās kopīgā militāri patriotiskās audzināšanas pārgājienā Ogres Zilajos kalnos “Sagaidot Juglas kauju 99. gadadienu”.

Saites

Turpinot aizvadītajā gadā iesākto tradīciju, š.g.  17. oktobrī, Ogres un Ikšķiles novadu skolu audzēkņi piedalījās kopīgā militāri patriotiskās audzināšanas pārgājienā Ogres Zilajos kalnos “Sagaidot Juglas kauju 99. gadadienu”.

Militāri patriotiskā pārgājiena mērķis ir izkopt savu nacionālo pašapziņu un piederības sajūtu Latvijai, izzināt savas valsts vēsturi un godināt strēlniekus. Tāpat arī iepazīstināt skolēnus ar militāro tehniku un ekipējumu.

pat_valsts5Šogad pārgājienā piedalījās 463 skolēni (vecumā no 6. līdz 12.klasei), viņu vecāki un skolotāji no Ogres novada un aptuveni tikpat no Ikšķiles novada, kopā aptuveni 1000 pārgājiena dalībnieku. To  skaitā arī mēs Ogres sākumskolas 6.a, 6.b, 6.c klases un klašu audzinātājas  ar lielu interesi pieņēmām šo piedāvājumu,lai izteiktu savu piederību savam novadam,valstij.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar militāro tehniku un aprīkojumu, piedalīties testa braucienos un sportiskās aktivitātēs, vērot dažādus paraugdemonstrējumus un iegūt jaunas zināšanas, par ko bija parūpējies Zemessardzes 54. inženiertehniskais bataljons, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļa, Rekrutēšanas atlases centrs, Ogres basketbola klubs. Paralēli paraugdemonstrējumiem un sportiskajām aktivitātēm, pārgājiena dalībnieki aizpildīja iepriekš iezīmētu Latvijas kontūru ar pārgājiena laikā savāktajiem dabas materiāliem. Tāpat viņi tika cienāti arī ar tipisku karavīra maltīti – putru un tēju. Savukārt par muzikālo noskaņu rūpējās vīru kopa “Vilki”.

Mēs Ogres sākumskolas skolēni sapratām,ka šajā pasākumā bijām, lai godinātu strēlniekus, kuri savu darbu jau ir izdarījuši. Tagad mums ir jāpaveic savs galvenais darbs – labi jāmācās, vecākiem un skolotājiem cītīgi jāstrādā. Mums visiem ir jādod valstij, ne tikai jāprasa no tās!”

Informāciju sagatavoja 6.c klases skolniece Laura Melngalve