Mācību ekskursija uz Ķeipeni

16. decembris, 2019

Šī gada 10. decembrī 3.d klases skolēni apmeklēja S. Eizenšteina komunikāciju centru Ķeipenē un Ķeipenes piparkuku studiju.

S. Eizenšteina komunikāciju centrs Ķeipenē

Šī gada 10. decembrī 3.d klases skolēni apmeklēja Ķeipenes dzelzceļa staciju. Ogres novadā ir izveidota pasaulē vienīgā publiski apskatāmā ekspozīcija, kura veltīta kinomākslas režisoram Sergejam Eizenšteinam – sena kino tehnika un 6m augsts galds, kas kalpo par skatu platformu. Telpā, kur aplūkojama kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam veltītā ekspozīcija, atrodas arī retro telefons ar retu iespēju “piezvanīt” kino slavenībām.

Ķeipenes piparkuku studija

Apmeklējot Ķeipenes piparkūku studiju, viens no uzdevumiem skolēniem bija noklausīties stāstījumu par piparkūkām. Stāstījumu vajadzēja klausīties ļoti uzmanīgi, jo pēc tam bija interesants konkurss, kurā par pareizajām atbildēm bērni saņēma jaukas balviņas – piparkūkas. Skolēni piedalījās arī piparkūku degustācijā un apgleznošanā ar dabīgajām glazūrām. Darbiņu bija jāveic rūpīgi un uzmanīgi, lai gala iznākums būtu ļoti skaists.

No piparkūku studijas skolēni devās uz mājām ar prieku, sajūsmu un gandarījumu par paveikto.

Ķeipenē ir ne tikai piparkūku studija, bet arī stacija, kas ir unikāla ar savu kino muzeju, ar lielajiem krēsliem un citiem priekšmetiem.

 

Rakstu sagatavoja
3.d kl. audzinātāja Ļ. Maļinovska