Lidojums ar gaisa balonu

4. jūnijs, 2020

Konkursā “Lidojums ar gaisa balonu” RJTC simpātijas balvu iegūst 1.a klases skolēns Zemgus Ziņģītis.

Šī neparastā mācību gada beigās LEGO projektēšanas skolas dalībniekiem tika piedāvāta iespēja piedalīties kādā konkursā, ko rīkoja “Rīgas jauno tehniķu centrs”, proti – noklausīties bērnu vokālās grupas “Dzeguzīte” iedziedāto maestro Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmu “Lidojums ar gaisa balonu” un, izmantojot LEGO klucīšus, izveidot telpiskas formas vai kā bildīti gaisa balonu. Konkursa noteikumi paredzēja vērtēšanu trijās vecuma grupās, un liels prieks un gandarījums, ka Ogres sākumskolas 1.a klases audzēknis Zemgus Ziņģītis atsaucās aicinājumam un izveidoja savu versiju par gaisa balonu, iegūstot Rīgas jauno tehniķu centra simpātijas balvu. Kopā konkursā tika iesūtīti 25 oriģināli, skaisti un radoši darbi.

“Gaisa balons ir mūsdienīgs, mazs pārvietošanās līdzeklis. Vadāms ar pulti. Cilvēks uzliek uz galvas palaišanas uguns iekārtu. Gaisa balonam, lai viegli vadītu ir divi zili spārni ar saules bateriju darbināmi. Ar šo gaisa balonu var viegli piekļūt mammas dārzā kokos un apārstēt koku brūces. Ārstētajās vietās tiek iesprausts zils karodziņš” – tā par savu konkursa darbu stāsta Zemgus Ziņģītis.

Zemgus arī ar lielu atdevi strādāja Lego projektēšanas skolas nodarbībās, radot savas animācijas īsfilmas gan vēl klātienē klasē un arī jau #PaliecMājās apstākļos:

 

Informāciju sagatavoja  – Diāna Ķēniņa