Kustības „Food Revolution” vēstnese Ogres sākumskolā

15. janvāris, 2016

Pie mums viesojās kustības „Food Revolution” vēstnese Latvijā Laura Grēviņa, lai iepazīstinātu mūs ar veselīga un sabalansēta uztura nozīmi bērnu dzīvē un iemācītu pašiem gatavot kārumus no veselīgām izejvielām.

abolitis 1261Pie mums viesojās kustības „Food Revolution” vēstnese Latvijā Laura Grēviņa, lai iepazīstinātu mūs ar veselīga un sabalansēta uztura nozīmi bērnu dzīvē un iemācītu pašiem gatavot kārumus no veselīgām izejvielām.

“Food Revolution” kustības izveidi ir ietekmējis angļu “superstār” pavārs Džeimijs Olivers, taču viņš uzsver, ka tā nav tikai viņa kustība un ideja. Viens pats Džeimijs nebūtu spējīgs uz to visu! Spēks ir komandā! Izglītojot bērnus par pārtiku aizraujošā veidā, viņiem var sniegt prasmes, kas noderēs turpmākajā dzīvē, veidojot veselīgu uzturu sev un savai nākotnes ģimenei. Stāstot bērniem par pārtikas izglītību, iespējams novērst aptaukošanās risku un citas ar neveselīgu uzturu saistītas slimības. Stāstīt, rādīt un mācīt par un ap uzturu – tas ir ieguldījums veselīgā nākotnē nākamajām paaudzēm.

Tikšanās sākumā noskaidrojām savus paradumus, kad jāizvēlas kāds kārums. Noskaidrojām, ka tas ko vēlamies, nav īsti veselīgākais, tāpēc nolēmām visi kopīgi iemācīties taisīt veselīgos kārumus paši priekš sevis.

Tikšanās beigās bijām priecīgi par padarīto darbu – par pagatavotajām konfektēm, norakstījām recepti un devāmies mājās, lai gatavotu kārumus saviem mājiniekiem.

Informāciju sagatavoja,
3.b klases audzinātāja Larisa Bite