Izstāsti man savu sapni

1. aprīlis, 2021

Noskaidroti skolēnu radošo darbu konkursa “Izstāsti man savu sapni” uzvarētāji.

Pielikumi

Noskaidroti skolēnu radošo darbu konkursa “Izstāsti man savu sapni” uzvarētāji.

26. septembrī, Eiropas Valodu dienā, Latviešu valodas aģentūra izsludināja ikgadējo skolēnu radošo darbu konkursu. Šoreiz konkursa tēma bija „Izstāsti man savu sapni”.

Katru gadu konkursa dalībnieku skaits pieaug, šajā konkursā bija rekordliels pieteikumu skaits – 1234 radošie darbi no visas pasaules. 693 no tiem ir literārie darbi, 541 – zīmējumi.

Darbi iesūtīti ne vien no Latvijas skolām, bet arī no latviešu skolām ārzemēs.

Literārie darbi tika vērtēti 3 grupās: 1.- 4.kl., 5.- 9.kl. un 10.-12.kl.

Pamatā konkursa dalībnieki rakstīja atbilstoši tēmai – kas tad īsti ir sapnis?

Ļoti daudzi rakstīja par savu nākotnes profesiju, par palīdzību dzīvniekiem, daži sapņoja par pasaules pārmainīšanu, bija arī sapņi par laimi un mīlestību.

Domu graudi no mūsu skolas skolēnu sapņiem.

• “Gudrība un zināšanas ir neatsveramas ārsta profesijā.”  (Keitija Aleksa Ķiršakmene)
  • “Es jau sāku aizdomāties par projektu, kurā dzīvojamās mājas cilvēkiem būs mazas un ērtas”( Artūrs Lucenko)
  • “…šis sapnis nešķiet nekas īpašs…., bet tā es jau šobrīd varu pasauli padarīt labāku.” (Nora Keserovska)
  • “Gribu būt laimīga!” ( Tīna Beikerte)
  • “Es gribu dzirdēt sev apkārt bērnu smieklus, jo zinu, ka daudz smejas tikai laimīgi bērni.” (Daniela Majore)
  • “…nekas nav neiespējams, ja vien cilvēks ne vien vēlas, bet arī rīkojas.” ( Patrīcija Valaine)
  • “Nepadodies, neapstājies, sapņo!” ( Kristiāna Raciņa)

Arī šogad tika turpināta skolēnu radošo darbu izdevumu sērija, kurā izdotas jau 13 grāmatas. Interesantākie darbi tika iekļauti krājumā “Izstāsti man savu sapni”.  Sveicam mūsu skolas skolēnus, kā grāmatas līdzautorus, sakām paldies latviešu valodas un literatūras skolotājām Regīnai Hanzenai un Evai Ozerei par skolēnu rosināšanu dalībai konkursā.

Lai Jūsu skaistākie sapņi piepildās!