Esi uzmanīgs un atbildīgs!

16. maijs, 2019

Ogres sākumskolā maija sākumā 1. un 2. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties ļoti vērtīgā projektā – izglītojošās bezmaksas lekcijās “NAPO un Zinātājs stāsta bērniem par ķīmiskām vielām un brīdinājuma zīmēm, kuru realizē organizācija „Dzīvo Veselīgi!””.

Ogres sākumskolā maija sākumā 1. un 2. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties ļoti vērtīgā projektā – izglītojošās bezmaksas lekcijās “NAPO un Zinātājs stāsta bērniem par ķīmiskām vielām un brīdinājuma zīmēm, kuru realizē organizācija „Dzīvo Veselīgi!””.

Šajās nodarbībās kopā ar Napo skolēni uzzināja par dažādu ķīmisku vielu un maisījumu bīstamību ikdienā, to izmantošanu mājās un uz iepakojumiem atrodamajām brīdinājuma zīmēm, Napo aicināja bērnus domāt par drošību, izprast to un rīkoties tā, lai neviens neciestu nelaimes gadījumā.

Zinātājs skolēniem gan praktiski rādīja, gan stāstīja, cik ikdienā ir jābūt uzmanīgiem, jo, piemēram, logu mazgāšanas šķidrumam ir tikpat skaista krāsa un smarža kā krāsainajām limonādēm, līdz ar to, neuzmanoties, tās iespējams sajaukt.

Zinātājs un Napo skolēniem rādīja arī eksperimentus ar sauso ledu un šķidro slāpekli, kas skolēniem vislabāk patika un palika atmiņā.

Paldies Rīgas Stradiņa Universitātes aģentūrai “Darba drošības un vides veselības institūts”, Valsts darba inspekcijai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, kā arī Labklājības ministrijai, kas realizē šāda veida izglītojošus projektus – lekciju ciklus skolēniem.

Anete Lasmane,
Ogres sākumskolas 1.a kl. audzinātāja