4.a klase iekļūst “Uzdrīkstos, domāju, radu 2022” finālā

3. maijs, 2022

4.a klases komanda iekļūst atklātās olimpiādes-konkursa “Uzdrīkstos, domāju, radu 2022” trešajā- fināla kārtā

Konkursa fināla kārtā 20.maijā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā sacentīsies 24 ceturto un piekto klašu skolēnu komandas no visas Latvijas.

Ogres sākumskolu olimpiādē pārstāvēs 4.a klases skolēnu komanda: Grieta Blūma, Paula Šveicere, Rēzija Spūle, Raivo Šapelis, Jānis Hugo Doniņš un Martins Mežvēvers, kuriem, pildot uzdevumus individuālajā neklātienes kārtā un sadarbojoties mājasdarba video izveidē, ir veiksmīgi izdevies pārvarēt pirmās divas konkursa kārtas.

Konkursa 2. kārtas uzdevums bija izveidot 2-3 minūšu video, demonstrējot un skaidrojot vienkāršos mehānismus: trīsi, sviru un slīpo plakni, kā arī, darbojoties komandā, radīt savu Rūba Golberga (Rube Golberg) ierīci ar 10 posmiem, no kuriem vismaz trīs posmos izmantoti vienkāršie mehānismi.

Abas konkursa kārtas skolēniem bija pamatīgs pozitīvs, radošs un izzinošs izaicinājums. Paldies organizatoriem par iespēju, Ogres sākumskolas skolotājiem par zināšanām un vecākiem par dzīvesgudrību!

Ar finālistu sarakstu var iepazīties: https://www.siic.lu.lv/par-mums/zinas/zina/t/71804/

Atklāto olimpiādi-konkursu organizē Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Valsts Izglītības satura centru Prātnieku laboratorijas projekta ietvaros.

Apsveicam un vēlam veiksmi finālā!

Rakstu sagatavoja 4.a klases audzinātāja Līga Bužere