1.d klases pavasara pārgājiens

12. aprīlis, 2018

11. aprīlī 1. d klases skolēni piedalījās vides izglītības projektā „Zaļā klase“.

11. aprīlī 1.d klases skolēni piedalījās vides izglītības projektā „Zaļā klase“. Projekts „Zaļā klase“ tiek īstenots vairākos posmos SIA „Rīgas meži“ Daugavas mežniecības teritorijā Ogres pusē.

„Zaļā klasē“ mūs sagaidīja gide Laura, kura  iepazīstināja un parādīja bērniem  dabā visu meža un koksnes attīstības ciklu no sēklas līdz zāģmateriālam.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar SIA „Rīgas meži“ Ogres briežu dārza dažādiem meža augšanas tipiem, iepazīt un atpazīt dažādus meža augus un dzīvniekus, kā aŗī salīdzināt dažāda vecuma mežaudzes. Savukārt turpat blakus esošajā kokzāģētavā „Norupe“ var iepazīt koksnes pārstrādes procesu, caur stikla sienu vērojot balķu pārtapšanu apstrādātos dēļos.

Tas bija ļoti interesants un arī pamācošs pārgājiens no “Zaļas klases” lekcijas par mežu līdz Kokzāģētavāi „Norupe”, kur bērni varēja novērot koksnes pārstrādes ciklu un paši pagatavot putnu būrīšus.