Atbrīvojam plauktus, skapjus, bēniņus!

12. oktobris, 2016

Ogres sākumskolas Padome aicina bērnus un vecākus iesaistīties ikgadējā makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”.

zj_logo_horizOgres sākumskolas Padome aicina bērnus un vecākus iesaistīties ikgadējā makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” (turpmāk – Konkurss), kas trīspadsmito gadu apvieno tūkstošiem bērnu no Latvijas dažādām izglītības iestādēm tā pievēršot uzmanību makulatūras šķirošanas nozīmei ikdienas dzīvē un veidojot izpratni par atkritumiem, kā vērtīgu izejvielu jaunu produktu ražošanā. Pagājušajā mācību gadā makulatūras vākšanas kampaņā iesaistījās 409 izglītības iestādes, kopā savācot un nododot pārstrādei 1185 tonnas 442 kg makulatūras.

Konkursa organizatori ir “Zaļā josta” – sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS “Latvijas Valsts meži”, SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Clean R” un SIA AP Kaudzītes”.

Konkursa periods: no 28. septembra līdz 2017. gada 13. martam (5,5 kalendārie mēneši).

Balvu fonds: 1.vieta 400 eiro balvā, 2.vieta 300 eiro balvā, 3.vieta 220 eiro balvā. Par katru makulatūras tonnu saņem 5kg biroja vai zīmēšanas papīra. Ekskursijas. Pārsteiguma balvas.

Balvas 2 kategorijās: visvairāk savāktais makulatūras daudzums:

  • uz 1 izglītības iestādes audzēkni;
  • izglītības iestādē.

KONKURSA STARPPOSMA UZVARĒTĀJS tiek noteikts 2016.gada 19.decembrī par makulatūras daudzumu laika posmā līdz 2016.gada 9.decembrim (ieskaitot).

INDIVIDUĀLĀS BALVAS NOMINĀCIJAI reģistrējam vienu aktīvāko Ogres sākumskolas audzēkni līdz 2017.gada 13.martam.

Makulatūra, kas tiek pieņemta: biroja, kopējamais, piezīmju, zīmēšanas, iesaiņojuma papīrs, grāmatas (arī ar auduma vāciņiem), avīzes, žurnāli, bukleti, katalogi, burtnīcas, klades, plakāti, salocīti kartona iepakojumi. Nelielas skaviņas, ar kurām saspraustas pāris lapas, žurnāli vai avīzes, netraucēs. Netiek pieņemts: fotogrāfijas, izlietoti papīra trauki, uzlīmes, slapja un netīra makulatūra.

Prasības makulatūras pieņemšanai: makulatūrai ir jābūt saformētai pa vienībām – stingri sasietai saiņos (ietilpībā līdz 30kg) un tai ir jābūt ērti pārnēsājamai.

Uz katras makulatūras vienības jāuzlīmē etiķete, uz kuras uzrakstīts audzēkņa vārds (uzvārds), klase.

Makulatūra Ogres sākumskolā tiek reģistrēta un nosvērta no plkst. 16:00 līdz 18:00 svētdienās šādos datumos:

  • 2016.gadā: 23.oktobris, 30.oktobris, 6.novembris, 13.novembris, 4.decembris, 11.decembris
  • 2017.gadā: 8.janvāris, 22.janvāris, 5.februāris, 19.februāris, 5.marts, 12.marts

Jebkuros citos datumos ir iespējams makulatūru atvest un atstāt skolā tam paredzētajā vietā (ar norādi “Makulatūras punkts”).

Fakti: 40% no visiem sadzīves atkritumiem veido papīrs. Ja izlietotais papīrs nonāk izgāztuvē, atkritumiem sadaloties, rodas cilvēku un dzīvnieku veselībai kaitīgas gāzes, tiek piesārņots pazemes un virszemes ūdens, degradējas augsne. Izgāztuves aizņem lielas platības. Iedzīvotāju skaitam pieaugot, atkritumu daudzums un resursu patēriņš arī pieaug, bet apdzīvošanai piemērota teritorija nemainās. Uz 1 tonnu savāktās makulatūras mēs saglābjam 18 kokus.

Kontaktpersona: Airita Brenča, tālrunis 29234772